4 اردیبهشت 1402
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 3 دقیقه
' 3
نرخ بیکاری مردان در استان به زیر 5 درصد یا به اصطلاح نرخ صفر می‌رسد

به گزارش دسـ تو دسـ، مهران فاطمی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد با بیان اینکه تمرکز کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در سال گذشته عمدتا بر روی مباحث اشتغال بوده است، اظهار داشت: دستاوردهای ارزشمندی را استان در کاهش نرخ بیکاری در سال 1401 به دست آورده که نشان از سیاست‌گذاری و رویکرد صحیح تیم مدیریتی استان در این حوزه بوده است.

استاندار یزد با اشاره به دو رقمی بودن نرخ بیکاری استان از سال 1394، گفت: پس از سالیان متوالی در سال 1401 توانستیم نرخ بیکاری استان را در سه فصل تک رقمی کرده و براساس پیش‌بینی این سازمان نرخ سالیانه بیکاری استان نیز تک رقمی و 9.2 درصد خواهد بود.

فاطمی بر اساس پیش‌بینی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در خصوص نرخ بیکاری استان، اظهار داشت: به زودی نرخ بیکاری مردان در استان به زیر 5 درصد یا به نرخ بیکاری طبیعی و به اصطلاح صفر خواهد رسید.

استاندار یزد تصریح کرد: نرخ بیکاری صفر یا طبیعی به این معنا نیست که اصلا بیکاری وجود ندارد بلکه این درصد از بیکاری دیگر طبیعی و براساس شرایط خاص فرد در انتخاب یا تغییر شغل است.

وی در خصوص نرخ بیکاری زنان در استان نیز گفت: پیش‌بینی می‌شود نرخ سالیانه بیکاری زنان از 32 درصد به 25 درصد برسد که این کاهش در یک سال اقدامی بزرگ و قابل توجه بوده که نشان از توجه به اشتغال زنان در رویکرد تیم مدیریتی استان به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه در نرخ مشارکت و نسبت اشتغال همچنان با اختلاف قابل توجهی نسبت به میانگین کشوری در جایگاه خوبی قرار داریم، افزود: در این دو مورد نیز جزء سه استان برتر و اول کشور هستیم.

فاطمی با تاکید بر اهمیت حفظ و ارتقاء این روند موفقیت آمیز در کاهش نرخ بیکاری و جایگاه برتر استان در نرخ مشارکت، بیان داشت: این آمار نشان می‌دهد مجموعه سیاست‌های استان در حوزه تولید و اشتغال موثر واقع شده و نیاز است با اصلاح نقاط ضعف با قدرت و جدیت بیشتری این روند را ادامه دهیم. 

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها نزدیک ترین ها
Loading...