5 خرداد 1403
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 3 دقیقه
' 3
تولیدات شاخص صنعت نساجی

صنعت نساجی، با قدمتی دیرینه و تنوع محصولات شگفت‌انگیز، نقشی اساسی در زندگی بشر ایفا می‌کند. از پوشاک و منسوجات خانگی تا فرش و کالای صنعتی، این صنعت نیازهای مختلف انسان را به بهترین شکل پاسخ می‌دهد. در این مقاله، به بررسی برخی از مهم‌ترین تولیدات صنعت نساجی می‌پردازیم:

 پوشاک:

پوشاک، اولین و مهم‌ترین محصول صنعت نساجی است که از الیاف طبیعی، مصنوعی و یا ترکیبی از آن‌ها تولید می‌شود. تنوع جنس، طرح، رنگ و مدل لباس‌ها، نیازهای مختلف افراد در سنین و سلیقه‌های گوناگون را برآورده می‌کند.

منسوجات خانگی:

منسوجات خانگی، شامل مجموعه‌ای از کالاهای مورد استفاده در خانه مانند ملحفه، روتختی، پتو، حوله، رومیزی، پرده و ... می‌شود. این محصولات، با جنس‌ها و طرح‌های متنوع، زیبایی و آسایش را به خانه‌ها هدیه می‌دهند.

تولیدات شاخص صنعت نساجی
Caption

 

کالای صنعتی:

صنعت نساجی، علاوه بر تولید محصولات مصرفی، کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف نیز دارد. از جمله مصارف کالای صنعتی نساجی می‌توان به فیلتر، کیسه‌های بسته‌بندی، تسمه، طناب، چادر، برزنت و ... اشاره کرد.

منسوجات فنی:

منسوجات فنی، گروهی از منسوجات با کاربردهای خاص هستند که با استفاده از الیاف و تکنولوژی‌های پیشرفته تولید می‌شوند. این نوع منسوجات، در صنایع مختلف مانند پزشکی، هوافضا، نظامی، ورزشی و ... کاربرد دارن

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها نزدیک ترین ها
Loading...