30 اردیبهشت 1403
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه
' 2
عوامل موثر در تولید و کاشت کنجد

عوامل متعددی در تولید کنجد نقش دارند که با داشتن هر کدام از این مزیت‌ها کشورها سعی می‌کنند تولید خود در زمینه کنجد افزایش دهند. این موارد شامل:

آب و هوا:

کنجد برای رشد به آب و هوای گرم و مرطوب نیاز دارد. بسیاری از بزرگترین کشورهای تولید کننده کنجد در مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری واقع شده‌اند که شرایط مطلوبی برای کشت کنجد فراهم می‌کنند.

عوامل موثر در کاشت کنجد
Caption

 


خاک:

کنجد در خاک‌های حاصلخیز و زهکشی شده به خوبی رشد می‌کند. بسیاری از کشورها از خاک‌های مناسب برای کشت کنجد برخوردارند.


نیروی کار:

کشت و برداشت کنجد نیازمند نیروی کار زیادی است. کشورهای هند و چین از نیروی کار فراوان و ارزان‌قیمت بهره می‌برند.
.

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها تیکت نزدیک ترین ها قوانین
Loading...