8 خرداد 1403
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه
' 2
بزرگترین تولیدکنندگان کنجد در جهان

کنجد، دانه‌ای کوچک با خواصی شگفت‌انگیز، در سفره مردمان بسیاری از جای جای کره زمین جای دارد. اما این دانه‌های مغذی و پر خاصیت، در کدام نقاط دنیا بیش از همه کشت و تولید می‌شوند؟ در این مقاله، به معرفی بزرگترین تولیدکنندگان کنجد در جهان می‌پردازیم.

بر اساس آمار فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد)، در سال 2021، سه کشور رده‌های اول تولید کنجد در جهان را به خود اختصاص داده‌اند:

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کنجد
Caption

 

میانمار:

این کشور در جنوب شرقی آسیا، با تولید بیش از 800 هزار تن کنجد، در صدر فهرست بزرگترین تولیدکنندگان این محصول قرار دارد.

چین:

چین، غول اقتصادی آسیا، با تولید بیش از 700 هزار تن کنجد، جایگاه دوم را در این فهرست به خود اختصاص داده است.

هند:

هندوستان، سرزمین ادویه‌ها، با تولید بیش از 650 هزار تن کنجد، در رتبه سوم بزرگترین تولیدکنندگان این محصول قرار دارد.

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها نزدیک ترین ها
Loading...