24 اردیبهشت 1403
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 4 دقیقه
' 4
آیا حبوبات بدون قند هستند؟

حبوبات معمولا حاوی قند هستند اما برخی از حبوبات کمترین مقدار قند را دارند. به طور مثال حبوباتی مانند عدس، لوبیا و نخود سبب افزایش قند خون نمی شوند و از آنها به عنوان قسمتی از رژیم غذایی برای بیماران دیابتی می توان استفاده کرد.

تنظیم قند خون بیماران دیابتی با مصرف حبوبات

حبوبات منبع عالی از فیبر، پروتئین و مواد معدنی هستند به همین دلیل مصرف حبوباتی مانند نخود و لوبیا به افراد دیابتی توصیه می شود. مصرف حبوبات می تواند برای تنظیم قند خون بیماران دیابتی مفید باشد زیرا حبوبات با وجود فیبرو پروتئین موجودی که دارند می توانند قند خون را به صورت تدریجی افزایش دهند نه به صورت ناگهانی و زیاد این ویژگی باعث شده تا حبوبات برای این بیماران مفید باشد و در رژیم غذایی آنها گنجانده شود. مصرف حبوباتی مانند عدس، نخود و لوبیا می تواند به بهبود کنترل قند خون کمک کند و احتمال بروز نوسانات قند خون را کاهش دهد.

حبوبات نقس بسزایی در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی نیز ایفا می کند و به دلیل وجود مقادیر بالای فیبر امکان بیماری های غیرواگیر مانند دیابت و انواع سرطان را کاهش می دهد. فیبر موجود در حبوبات و عدم وجود کلسترول در آن سبب ایجاد سیری و کمک به تثبیت قند خون در سطح مطلوب می شود که در بیماران مبتلا به دیابت نقش مهمی دارد.

افرادی که در رژیم غذایی خود از حبوبات استفاده می کنند کمتر در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند. از اهمیت مصرف حبوبات می توان به این نکته توجه کرد که مصرف 30 گرم حبوبات در روز در طول هفته می تواند تا 35 درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.


کدام نمونه حبوبات تاثیری روی افزایش قند خون ندارد؟

حبوبات یکی از منابع غذایی مفید و مهم برای بیماران دیابتی به شمار می رود. حبوبات به دلیل وجود فیبر، پروتئین، کربوهیدارت پیچیده و مواد معدنی می تواند به بهبود کنترل قند خون کمک کند. از بین حبوبات نخود، لوبیا و عدس از جمله حبوباتی به شمار می روند که برای بیماران دیابتی بسیار مفید هستند. این حبوبات به دلیل کربوهیدارت موجود به طور آهسته در بدن هضم می شوند و سبب افزایش گلوکر خون نمی شوند که باعث می شود تا قند خون نوسانات کمتری داشته باشد. فیبر موجود در این حبوبات به بهبود هضم، کنترل وزن و کاهش جذب گلوکز کمک می کند. نخود، لوبیا و عدس منابع خوب پروتئین هستند که می توانند به کنترل وزن کمک کنند. همچنین این حبوبات دارای مواد معدنی مانند منییم، پتاسیم، آهن و ویتامین های گروه B  می باشند که برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.

هم اکنون شما عزیزان می‌توانید حبوبات مختلف از جمله لوبیا قرمز، عدس و نخود را از طریق سایت محصولات ماباتو به راحتی خریداری کنید.


دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها تیکت نزدیک ترین ها قوانین
Loading...