23 اردیبهشت 1403
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 5 دقیقه
' 5
معرفی انواع کاشی

کاشی‌ها انواع مختلفی دارند که بر اساس مواد ساخت، رنگ، جنس و طرح کاربردهای مختلف دسته‌ بندی می‌شوند. در ادامه به برخی از انواع کاشی ها می پردازیم.

تقسیم بندی انواع کاشی

کاشی لعاب دار

کاشی های لعاب دار به دلیل ظاهربراق تر و لعابی که دارند از کاشی های پرطرفدار و کاربردی هستند. در این نوع کاشی بعد از اتمام دوره پخت با اضافه شدن یک سطح دیگر، رنگ و طرح کاشی ها تمیزتر از قبل نشان داده می شود.

این سطح اضافه شده شیشه ای است و فقط باعث براق شدن بیشتر کاشی ها می شود. تنوع طرح و رنگ این کاشی های بسیار بالاست که می توان از آنها در دیوارههای دستشویی، آشپزخانه،حمام و... استفاده کرد.

برخی از مزایای این نوع کاشی:

نفوذناپذیری در برابر آب

براق بودن

درخشش زیاد

مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی

کاشی موزائیکی

کاشی موزائیکی به 4 دسته پرسلانی، سرامیکی، لعاب دار و بدون لعاب تقسیم می شود که معمولا اندازه آن 2.5 سانتی متر مربع است. کاشی موزائیکی در طرح و رنگ های متنوعی تولید می شود. مواد اولیه این نوع کاشی اغلب از ترکیب آب، پودر سنگ، ماسه بادی، سنگ ریزه و رنگ های شیمیایی تولید می شود.

کاشی مکزیکی

کاشی های مکزیکی در واقع پخته نمی شوند و فقط به صورت طبیعی قابل خشک شدن هستند. این کاشی ها در مجاورت با هوا خشک می شوند. نام دیگر این کاشی زیبا مکزیکی سالتیو است.

کاشی بدون لعاب

کاشی های بدون لعاب همان کاشی های معدنی هستند اما در مقایسه با کاشی های معدنی استحکام بیشتری دارند. این نوع کاشی ها لعاب ندارند و باید حتما درز گیری شوند مخصوصا اگر در مناطق مرطوب استفاده شوند. کاشی های بدون لعاب اغلب برای مراکز تجاری مناسب هستند.

کاشی بدنه سیمانی

کاشی های بدنه سیمانی با قرار گرفتن در قالب مخصوص و حرارت دهی تهیه می شوند. این نوع کاشی را می توان به صورت طبیعی نیز خشک کرد.پس از نصب کاشی سیمانی حتما باید آن رادرز گیری کرد تا مقاومت آن در برابر رطوبت افزایش یابد.

کاشی اسلامی

برای تزئین برخی از محیط ها مانند امامزاده و مساجد از کاشی اسلامی استفاده می شود. کاشی اسلامی نشان دهنده هنر معماری ایرانی و اسلامی است کهبرای تزئین عمارات خاص نیز از این کاشی استفاده می شود.

کاشی سفالی

کاشی های سفالی هیچ لعابی ندارند و از خاک رس معمولی معمولی تولید می شوند. این کاشی در دمای بالایی پخته می شود و مقاومت بالایی دارد. ضخامت این کاشی حدودا 5.1 سانتی متر است.

کاشی سقفی

کاشی سقفی نوعی کاشی که در سقف به کار گرفته می شود. در هنگام نصب این کاشی باید از یک شبکه بندی آلومینیومی محکم استفاده شود تا کاشی سقف در کنار یکدیگر قرار بگیرند. کاشی سقف در برابر حرارت مقاومت بالایی ندارد اما محیط را خنک نگه می دارد.

کاشی سنگ فرش

کاشی های سنگ فرش ظاهری شبیه به آجر دارند اما ضخامت آن ها کمتر از آجر است. کاربرد این نوع کاشی در پاسیوها، کف ساختمان و حمام ها است. کاشی های سنگ فرش مانند کاشی های بدنه سیمانی باید پس از نصب درز گیری شوند.

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها تیکت نزدیک ترین ها قوانین
Loading...