24 آبان 1402
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 5 دقیقه
' 5
روستای هوشمند

روستای هوشمند


پیشرفت تکنولوژی موجب شده است که روستای هوشمند برای ایجاد ایده‌های نو و خلاقانه گسترش یابد و می‌توان آن را یک ضرورت برای پیشرفت روستا دانست.


هوشمند سازی روستابسیاری از ساکنین روستاها که به فعالیت های کشاورزی مشغول هستند مانند ساکنینی که در شهر زندگی می کنند قابلیت اینترنت و خدمات دولت الکترونیکی نیز حق مسلم آن ها است.
 از این رو با ایجاد هوشمند سازی روستا و بر قراری زیر ساخت ها جهت دسترسی راحت به اینترنت می تواند نقش بسزایی در پیشرفت ساکنین روستا داشت و می توان روستای هوشمند را با همه امکانات ضروری بر قرار کرد.
به طوری که در زمان شیوع ویروس کرونا بسیاری از شهرنشینان توانستند بسیاری از خدمات دولت الکترونیک و کارهای روزمره و حتی ارتباطات اجتماعی خود را در بستر اینترنت و فضای مجازی انجام دهند.
اما در روستاها با نبود زیرساخت های هوشمند سازی و بر قراری اینترنت کار را برای ساکنین سخت کرده بود و حتی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان هم نتوانستند به تحصیل در ایام شیوع کرونا ادامه دهند و با لطمه بزرگی همراه شدند.
از این رو دولت ها تصمیم گرفتند که بر قراری هوشمند سازی روستا را در اولویت قرار دهند و در این زمینه نیز همه توان خود را به کار گرفتند.
اطلس هوشمند
بخش مهمی از هوشمندسازی روستاها به برقراری تکنولوژی‌های به روز جهت استفاده از سیستم‌های نوین برای کشاورزی و دامداری و همچنین سیستم‌های آبیاری پرداخت.
به طوری که برای ایجاد اطلس هوشمند پنل اینترنتی دست تو دست ایده ها و خلاقیت های بسیاری را مطابق با استاندارد های جهانی در نظر دارد که در این زمینه ابتدا جهت ایجاد اطلس هوشمند باید همه زیرساخت‌های هوشمندسازی از جمله مقاوم سازی خانه‌های روستایی و نوسازی آنها با توجه به زیرساخت‌های فرهنگی را در نظر گرفت.
 به طوری که همه ساکنین روستا بتوانند از نظر روحی، روانی احساس آرامش کاملی داشته باشند.
از طرفی  می‌توان با استفاده از تکنولوژی‌های اطلس هوشند در کابل‌های خود نگهدار برق، هزینه‌ها را کاهش داد و یا اینکه در روستاها با استفاده از انرژی‌های خورشیدی به اقتصاد روستاها کمک بسیاری کرد.
هدف کلی از برقراری روستای هوشمند ایجاد ارتباط و تکنولوژی‌های به روز است تا بتوان هر روستا را با توجه به شرایط بومی که دارند نسبت به جوان بودن جمعیت روستاها اقدام کرد و همچنین صنایع دستی و زیرساخت‌های اشتغال را مطابق با فرهنگ هر روستا فراهم کرد.
در صورتی که برای ارتقاء کیفیت زندگی برای ساکنین روستاها از اطلس هوشند برای هوشمند سازی روستا ها استفاده کنیم می تواند نقش بسزایی در افزایش رفاه روستاییان خواهد داشت.
بخش دیگری از خدمات مهم پنل اینترنتی دست تو دست ایجاد سنسورهای اشیاء در کنار بر قراری سیستم های اتوماسیون برای روستاییان است که بتوانند با سطح قابل قبولی از ایجاد سلامت و آرامش را در روستاها بر قرار کنند.
اگر هوشمند سازی روستاها مانند شهرها با پیشرفت همراه باشد دیگر شاهد کوچ بسیاری از جوانان روستا نشین به شهر نخواهیم بود و در همان روستا می توان سطح کیفیت زندگی را بالا برد و همه امکانات لازم شهری را در اختیار ساکنین روستا قرار داد. 

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها تیکت نزدیک ترین ها قوانین
Loading...