9 مرداد 1402
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 4 دقیقه
' 4
اقدام تحولی برای آزادسازی اراضی طرح‌های راکد در شهرک های صنعتی استان یزد

به گزارش دس تو دس، محمد دهقان اظهار داشت: تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان روند افزایشی داشته است. با توجه به موعد مقرری که در قراردادهای واگذاری حق انتفاع بهره برداری از اراضی در شهرکها و نواحی صنعتی قید می شود، متقاضیان پس از دریافت زمین، باید در مدت زمان معین، کار ساخت و ساز واحد تولیدی خود را به پایان برسانند.

وی ادامه داد: اما برخی در سال‌های گذشته با هدف دستیابی به سود یا ارزش افزوده، اقدام به دریافت اراضی صنعتی از شرکت شهرکهای صنعتی استان کرده اند و بدون هیچ پیشرفتی در عملیات عمرانی، این اراضی راکد و معطل نگه داشته اند.

وی گفت: بازپس گیری اراضی راکد صنعتی را از اولویت های شرکت شهرکهای صنعتی و خوشبختانه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 16 جلسه هیئت حل اختلاف و داوری در خصوص تعیین تکلیف اراضی راکد در شهرکها و نواحی صنعتی استان یزد تشکیل شده است و در طی این مدت به 607 پرونده در این جلسات رسیدگی شده است.

دهقان بیان کرد: در دوسال گذشته به 387 پرونده مهلت مجدد داده شده است خاطرنشان کرد: تنها در این مدت 220 قرارداد واگذاری اراضی صنعتی به متقاضیانی که به تعهدات خود در زمینه ساخت و ساز واحدهای تولیدی عمل نکرده بودند فسخ شد و با خلع ید 149پرونده بیش از 76 هکتار از اراضی راکد و معطل در شهرکها و نواحی صنعتی استان آزادسازی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد با اشاره به بی سابقه بودن میزان آزادسازی اراضی راکد صنعتی استان در دوسال گذشته تصریح کرد: اراضی آزاد شده در اختیار معاونت برنامه ریزی شرکت شهرکهای صنعتی قرار می گیرد تا مجدد به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی و واجد شرایط واگذار شود.

وی با اشاره به دستور دادستان عمومی و انقلاب یزد در خصوص برخورد با پدیده دلالی در شهرکها و نواحی صنعتی اذعان کرد: برای اولین بار، در سال گذشته کارگروه پایش قراردادهای راکد در شهرکها و نواحی صنعتی استان تشکیل شد که با تشکیل این کارگروه و رصد واگذاری ها، در صورت مشاهده هرگونه خرید و فروش غیرقانونی و دلالی اراضی در شهرکها و نواحی صنعتی، اقدام های لازم برای اعمال قانون و برخورد با این پدیده ها انجام می شود.

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها تیکت نزدیک ترین ها قوانین
Loading...