16 اردیبهشت 1402
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 4 دقیقه
' 4
مردم برای سرمایه گذاری در بخش تولید تردید دارند

به گزارش دسـ تو دسـ، محمد دهقان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان یزد به همراه معاونین خود جهت ارائه گزارش عملکرد و برنامه های سال 1402 در این مجموعه در دفتر دکتر جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس حضور پیدا کرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به شعار سال و تاکید رمقام معظم رهبری بر مسئله تولید و مهار تورم، گفت: اگر رشد تولید داشته باشیم تورم هم مهار خواهد شد؛ حرکت بازار سرمایه به سمت تولید سبب رفع بسیاری از مسائل و مشکلاتی می شود که امروزه مردم با آن روبه رو هستند.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس تاکید کرد: اگر منابع و سرمایه های مردم به سمت تولید برود، در کنار رشد تولید و مقابله با تورم، اشتغال آفرینی بسیار خوبی را نیز خواهیم داشت ولی متاسفانه هنوز بسترسازی برای تضمین سود سرمایه گذاری در بخش تولید ایجاد نشده و همین مسئله مردم را دچاردلهره و تردید کرده است.

وی ناترازی بانک ها را از عوامل تورم در کشور برشمرد و اذعان داشت: چون بانک ها منابع ندارد به سمت خلق پول رفته و با پولسازی و ارائه تسهیلات و وام به مردم، زمینه تشدید تورم را ایجاد می کند.

جوکار در ادامه با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت ها برای فعالیت شرکت های تولیدی در سطح استان و شهرستان یزد زمینه ساز افزایش سرمایه گذاری در استان خواهد بود، گفت: برخی از شهرک ها تحت مدیریت بخش خصوصی است که وضعیت مطلوبی ندارند و دلایل زیادی مثل بی توجهی به زیرساخت ها و یا انتخاب مکان نامناسب برای سرمایه گذاری، این وضعیت را برای شهرک ها بوجود آورده است.

نماینده مردم یک اقدام مثبت در شرکت شهرک ها را نظارت بر فعالیت های افرادی بیان کرد که زمین را دریافت کرده اند اما به سمت راه اندازی و فعالیت نمی روند، اضافه کرد: نظارت بر فعالیت های عمرانی و بهره برداری این شرکت ها بسیار الزامیست زیرا بعضا برخی از افراد دنبال این هستند که زمین را بگیرند و سرمایه گذاری را انجام ندهند و فقط به دنبال تسهیلات و یا ارزش افزوده آن هستند که نباید چنین مسئله ای در استان یزد شاهد باشیم.

وی با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور در سطح استان یزد، اظهار داشت: این شرکت ها بضاعت مالی زیادی نداشته و نیاز هم به سرمایه زیاد ندارند، اگر آنها حمایت شوند بدون شک شاهد اقدامات و تحولات اثربخشی در سطح استان و کشور خواهیم بود.

جوکار افزود: انتظار داریم که زمینه کار برای شرکت های دانش بنیان فراهم و به گونه ای صورت پذیرد که ارتباط شرکت های بزرگ استان و این شرکت ها از هم قطع نشود چون مکمل بوده و با تبادلات با یکدیگر می توانند زمینه رفع بسیاری از مشکلات را رقم بزنند.

 

 

 

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها نزدیک ترین ها
Loading...