12 اردیبهشت 1402
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 3 دقیقه
' 3
ایجاد صندوق‌های رشد و پیشرفت در راستای آبادانی بیشتر محلات

به گزارش دسـ تو دسـ مجید تجملیان، رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش ها گفت: طرح تشکیل صندوق های رشد و پیشرفت محلات در کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش های شورای اسلامی شهر مطرح و درخصوص اجرای آن تبادل‌نظر انجام شده است.

وی افزود: این صندوق ها نهاد های اجتماعی جدیدی هستند که ان‌شاءالله با مشارکت مردم و شهرداری تشکیل می شوند.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش ها ادامه داد: در طرح پیشنهادی اینگونه آمده است که هیئت امنای صندوق های رشد و پیشرفت متشکل از امام جماعت محله، تعدادی از معتمدین محله، شهردار منطقه و نمایندگان شورا در آن منطقه خواهند بود.

تجملیان بیان کرد: در این طرح بیان شده است که شهرداری مکلف است وجه اولیه‌ای را به حساب هرصندوق واریز کند و بعد از آن تأمین منابع مالی به صورتی است که هیئت امنای هر صندوق به هر میزان همیاری‌های نقدی یا غیرنقدی را از مردم و خیرین جذب کند، شهرداری مکلف است معادل همان میزان به صندوق محله واریز داشته باشد‌.

وی گفت: هدف از تشکیل این صندوق‌ها آنست که مردم مشارکت بیشتری در احصاء نیازهای هر محله، تأمین منابع مورد نیاز و نظارت بر اجرای پروژه‌ها و مدیریت محله خود داشته باشند. 

تجملیان خاطرنشان کرد: بزرگترین مانع بر سر تشکیل این صندوق‌ها خلأ قانونی در ضوابط مالی شهرداری‌ها است. در این راستا تعامل خوبی با کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و نماینده محترم مردم یزد در مجلس داریم و امیدواریم با همت ایشان در سال جاری تصویب قانون مذکور را در مجلس شورای اسلامی شاهد باشیم.

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها نزدیک ترین ها
Loading...