21 فروردین 1402
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 3 دقیقه
' 3
خوشه ها و ارزش افزوده آن برای صنایع و کسب و کارها

خوشه های کسب و کار موتور محرکه اقتصادی ملی و منطقه ای و مدلی کارآمد برای توسعه صنایع و محصولات اولویت دار منطقه ای می باشد و استقرار این مدل توسعه ای علاوه بر ایجاد اشتغال منجر به توسعه بازار، انتقال تکنولوژی، رفع گلوگاه ها و نقاط فشار و نهایتا افزایش ارزش افزوده برای صنایع و کسب و کارهای مختلف در یک منطقه جغرافیایی می‌شود.

به گزارش دسـ تو دسـ، در راستای مدیریت کسب و کارها و شکل‌گیری یک شبکه منسجم برای فعالیت هر چه بهتره صنایع خرد و کوچک اقتصادی توجه به ایجاد خوشه های کسب و کارها است.

بنا به فرمایش مقام معظم رهبری آنچه در متن جامعه اشتغال و تحرک ایجاد می‌کند لزوم پرداختن به صنایع کوچک و متوسط در بخش صنعت است.

بدون شک افزایش سطح توانمندی صنایع کوچک کشور بر استقلال و خودکفایی در کشور تاثیرگذار خواهد بود و شکل‌گیری خوشه ها در کسب و کارها به سرعت می توانند تحولی در اقتصاد کشور ایجاد کند.

لازم است با توسعه فرهنگ حمایت از تولیدات باکیفیت داخلی و حمایت از محصولات واحدهای تولیدی خرد و کوچک در کشور به رشد اقتصادی، پیشرفت و توسعه کسب و کارها کمک کرد و در راستای اهداف شعار سال، سیاست های اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری قدم برداشت.

الگوی توسعه خوشه ای یکی از روش های اثربخش و کارآمد بهبود وضعیت بنگاه ها و ارتقای سطح رقابت پذیری آنها به شمار رفته و نقش قابل توجهی در سازماندهی حمایت های دولتی از بخش صنایع کوچک دارد و به انسجام بخشی به سیاست های توسعه ای دولت در حوزه صنایع کوچک کمک خواهد کرد.

علاوه بر این الگوی توسعه خوشه ای به عنوان یکی از رویکردهای مورد پذیرش در حوزه سیاست‌گذاری های معطوف به توسعه صنایع، کسب و کارهای اقتصادی در کشور است و در زمره برنامه های اساسی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران قراردارد که لازم است با مشارکت سایر سازمان ها و نهادهای مرتبط در کشور اجرایی گردد.

 

 

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها نزدیک ترین ها
Loading...