7 شهریور 1401
زمان مورد نیاز برای مطالعه : 6 دقیقه
' 6
آجر سفالی تیغه ای چیست ؟

امروزه مهندسین ساخت و ساز برای افزایش طول عمر ساختمان ها از مصالح با دوام استفاده می کنند که کاربرد بسیاری دارد و بیشترین کاربرد این آجرها در ساخت تیغه دیواری می باشد به همین منظور ما در این مقاله در دست تو دست به بررسی آجر سفال تیغه ای می پردازیم .
آجر سفال تیغه ای یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی می باشد که بیشترین کاربرد آن برای تیغه های داخلی و خارجی ساختمان می باشد که برای تیغه های داخلی آجر ۸ سانت و ۱۰ سانت در نظر گرفته می شود البته ۱۵ سانت هم برای کاهش صدا و حرارت بسیار استفاده می شود.

مزایای آجر تیغه ای

آجر سفال تیغه ای برای ساخت ساختمان های چند طبقه بسیار مناسب است و در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم می باشد و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. چون وزن آن بسیار سبک و دارای شیارهای در بدنه است و حمل و نقل آن بسیار ساده و راحت است . از دیگر مزایای آجر تیغه ای می توان به مقاومت بالای آن در برابر آب و رطوبت اشاره نمود که این موضوع سبب میشود هم وزن ساختمان کاهش یابد و هم استحکام مکانیکی ساختمان افزایش یابد. این ویژگی سبب شده است که این محصول در مناطق مرطوب و زلزله خیز مشتریان بسیاری را پیدا کند .
این آجرها با محیط زیست سازگاری بسیاری دارد و چون از خاک رس ساخته می شود برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی کند و هیچ آلودگی برای محیط زیست ندارد .

برای آشنایی بیشتر مقاله “بهترین نوع تیغه یا بلوک برای دیوار کشی در صنعت ساختمان کدام است ؟“ را مطالعه کنید.

کیفیت آجر تیغه ای

آجر سفال تیغه ای دارای کیفیت بسیار بالایی است . این آجرها در کیفیت درجه دوم و اول تولید می شوند که در مناطق مرطوب و پر باران باید از نوع درجه یک استفاده کرد . همینطور از ملات مرغوب برای این آجرها باید استفاده کرد چون ۸۰ درصد علت شوره زدن به خاطر ملات بی کیفیت می باشد چون این ملات نباید آهک و نمک داشته باشند بنابراین کیفیت مواد باعث می شود که ساختمان ها با کیفیت بالا و هزینه ای پایین و به صرفه ساخته شوند . 

نحوه دیوار چینی آجر تیغه ای

این آجرها برای تیغه چینی باید بین بلوک ها طوری چیده می شود که هشت گیر شوند یعنی نصف طول بلوک باید یک رج در میان در داخل ضخامت دیوار قرار بگیرد که این دیوارچینی باید کاملا راست و شاقولی باشد و رج ها افقی باشند و ضخامت بندها نباید کمتر از ۱۰ میلیمتر و بیشتر از ۱۲ میلیمتر باشد . باید بلوک ها حتما در آب خیس شوند تا آب ملات را جذب نکنند و همینطور برای اینکه بندهای قائم روی هم قرار نگیرند و باید یک رج کامل و رج بعدی با بلوک نیمه باشد .

بررسی ابعاد آجر تیغه ای

آجر سفالی  تیغه ای دارای ابعاد ۲۰×۲۰×۲۰ و ۱۵×۲۰×۲۰ و۱۵×۳۸×۲۰ می باشد که دو مورد اول برای دیوارهای خارجی استفاده می شود و برای دیوارهای داخلی از تیغه 7 تا 10 استفاده می شود و دیوارهای به ابعاد ۷ و ۵ سانتیمتر به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی عمل می کند که این محصول برای طبقات بالا بسیار مناسب می باشد .

برای خرید این آجرها باید به چند نکته توجه کنیم :

اندازه و ابعاد ، کیفیت تولید ، درجه یک و درجه دوم ، یک نواخت بودن را باید دقت کرد . میزان جذب آب در این آجرها بین ۸ تا ۱۶ می باشد و بر روی سطح آن خراشی نباشد و با کشیدن ناخن روی آن هیچ خراشی روی آن کشیده نشود و به همین منظور شما می توانید به غرفه آجر کیمیا در سایت دست تو دست مراجعه و این محصولات با کیفیت را مشاهده نمایید .
برای تخمین مقدار آجرهای مصرفی ، باید تعداد آجرهای تیغه ای را در مترمربع محاسبه کرد و قیمت هر مترمربع را با توجه به ابعاد محصول و موارد مورد نیازمی توان محاسبه کرد .

 

دیدگاه

دیدگاه شما

پیشنهادی برای شما

نایلون های عریض کشاورزی نایلون های عریض3الی 10متری

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

فرش ماشینی نگین کسری فرش ماشینی زمینه کرمی

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

تابلو برق EK36 Electrical panel EK36

قیمت :
گفتگو با غرفه دار

رفع مسئولیت

مطالب بخش سبک زندگی « دسـ تو دسـ » در حوزه‌های پزشکی، تغذیه، روانشناسی، سلامت و زیبایی و تناسب اندام تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارند و هرگز نباید جایگزین مراجعه به پزشک یا مشاور متخصص شوند . تیم تحریریه‌ی « دسـ تو دسـ » همواره در تلاش است با استفاده از منابع معتبر مطالبی به‌روز و مفید در اختیار مخاطبانش قرار دهد، اما با توجه به حساسیت زیاد حوزه‌های مرتبط با سلامت افراد، هیچ گاه توصیه نمی‌کند که از محتوای این مطالب بدون مشورت پزشک یا مشاور متخصص استفاده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده‌ی خود فرد خواهد بود « دسـ تو دسـ » اکیدا توصیه می‌کند برای تشخیص، درمان یا تسکین هر گونه مشکل جسمی و روانی پیش از هر چیز با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت تایید ایشان توصیه‌های موجود در مطالب « دسـ تو دسـ » را به کار بگیرد و با توجه به آنچه گفته شد، « دسـ تو دسـ » مسئولیت هر گونه استفاده‌ی نادرست از محتوای این رسانه را که منجر به بروز مشکل یا عارضه‌ای برای فرد شود از خود سلب می‌کند

+
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها تیکت نزدیک ترین ها قوانین
Loading...